Liite:Verbitaivutus/hollanti/gaan

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Nominaalimuodot
infinitiivi gaan
partisiipin preesens gaand
partisiipin perfekti gegaan
apuverbi zijn
Persoonamuodot
indikatiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. ga gaan 1. ging gingen 1. ben gegaan zijn gegaan 1. was gegaan waren gegaan
2. gaat gaan 2. ging gingen 2. bent gegaan zijn gegaan 2. was gegaan waren gegaan
3. gaat gaan 3. ging gingen 3. is gegaan zijn gegaan 3. was gegaan waren gegaan
konjunktiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. ga gaan 1. ginge gingen 1. zij gegaan zijn gegaan 1. ware gegaan waren gegaan
2. ga gaan 2. ginge gingen 2. zij gegaan zijn gegaan 2. ware gegaan waren gegaan
3. ga gaan 3. ginge gingen 3. zij gegaan zijn gegaan 3. ware gegaan waren gegaan
imperatiivi
pers. yks. mon.
2. ga gaat