Liite:Verbitaivutus/saksa/verzichten

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Nominaalimuodot
infinitiivi verzichten
partisiipin preesens verzichtend [luo]
partisiipin perfekti verzichtet [luo]
apuverbi haben
Persoonamuodot
indikatiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. verzichte [luo] verzichten 1. verzichtete [luo] verzichteten [luo] 1. haben verzichtet haben verzichtet 1. hatte verzichtet hatten verzichtet
2. verzichtest [luo] verzichtet 2. verzichtetest [luo] verzichtetet [luo] 2. hast verzichtet habt verzichtet 2. hattest verzichtet hattet verzichtet
3. verzichtet verzichten 3. verzichtete verzichteten 3. hat verzichtet haben verzichtet 3. hatte verzichtet hatten verzichtet
konjunktiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. verzichte verzichten 1. verzichtete verzichteten 1. habe verzichtet haben verzichtet 1. hätte verzichtet hätten verzichtet
2. verzichtest verzichtet 2. verzichtetest verzichtetet 2. habest verzichtet habet verzichtet 2. hättest verzichtet hättet verzichtet
3. verzichte verzichten 3. verzichtete verzichteten 3. habe verzichtet haben verzichtet 3. hätte verzichtet hätten verzichtet
imperatiivi
pers. yks. mon.
1. verzichten wir
2. verzichte (epämuodollinen)
verzichten Sie (muodollinen)
verzichtet (epämuodollinen)
verzichten Sie (muodollinen)
3. verzichte er/sie/es verzichten sie