Liite:Verbitaivutus/hollanti/sterven

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Nominaalimuodot
infinitiivi sterven
partisiipin preesens stervend
partisiipin perfekti gestorven
apuverbi zijn
Persoonamuodot
indikatiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. sterf sterven 1. stierf stierven 1. ben gestorven zijn gestorven 1. was gestorven waren gestorven
2. sterft sterven 2. stierf stierven 2. bent gestorven zijn gestorven 2. was gestorven waren gestorven
3. sterft sterven 3. stierf stierven 3. is gestorven zijn gestorven 3. was gestorven waren gestorven
konjunktiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. sterve sterven 1. stierve stierven 1. zij gestorven zijn gestorven 1. ware gestorven waren gestorven
2. sterve sterven 2. stierve stierven 2. zij gestorven zijn gestorven 2. ware gestorven waren gestorven
3. sterve sterven 3. stierve stierven 3. zij gestorven zijn gestorven 3. ware gestorven waren gestorven
imperatiivi
pers. yks. mon.
2. sterf sterft