Liite:Verbitaivutus/viro/järgnema

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun


Attention niels epting.svg Tämän sana-artikkelin tietojen paikkaansapitävyys on kyseenalaistettu, ja artikkeli tarvitsee tarkistamista.

Artikkelin keskustelusivulla voi keskustella epäselvyyksistä.

Persoonamuodot[muokkaa]

Indikatiivi
preesens perfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma järgnen luo ei järgne luo mina/ma olen järgnenud luo ei ole järgnenud
pole järgnenud
sina/sa järgned luo sina/sa oled järgnenud
tema/ta järgneb luo tema/ta on järgnenud
meie/me järgneme luo meie/me oleme järgnenud
teie/te järgnete luo teie/te olete järgnenud
nemad/nad järgnevad luo nemad/nad on järgnenud
passiivi järgnetakse luo ei järgneta luo passiivi on järgnetud luo ei ole järgnetud
pole järgnetud
imperfekti pluskvamperfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma järgnesin luo ei järgnenud mina/ma olin järgnenud ei olnud järgnenud
polnud järgnenud
sina/sa järgnesid luo sina/sa olid järgnenud
tema/ta järgnes luo tema/ta oli järgnenud
meie/me järgnesime luo meie/me olime järgnenud
teie/te järgnesite luo teie/te olite järgnenud
nemad/nad järgnesid nemad/nad olid järgnenud
passiivi järgneti luo ei järgnetud passiivi oli järgnetud ei olnud järgnetud
polnud järgnetud
Konditionaali
preesens perfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma järgneksin luo ei järgneks mina/ma oleksin järgnenud ei oleks järgnenud
poleks järgnenud
sina/sa järgneksid luo sina/sa oleksid järgnenud
tema/ta järgneks luo tema/ta oleks järgnenud
meie/me järgneksime luo meie/me oleksime järgnenud
teie/te järgneksite luo teie/te oleksite järgnenud
nemad/nad järgneksid nemad/nad oleksid järgnenud
passiivi järgnetaks luo ei järgnetaks passiivi oleks järgnetud ei oleks järgnetud
poleks järgnetud
Imperatiivi
preesens
persoona myönteinen kielteinen
mina/ma
sina/sa järgne ära järgne
tema/ta järgnegu luo ärgu järgnegu
meie/me järgnegem luo ärgem järgnegem
teie/te järgnege luo ärge järgnege
nemad/nad järgnegu ärgu järgnegu
passiivi järgnetagu luo ärgu järgnetagu
Kvotatiivi
preesens perfekti
pääluokka myönteinen kielteinen pääluokka myönteinen kielteinen
aktiivi järgnevat luo ei järgnevat aktiivi olevat järgnenud ei olevat järgnenud
passiivi järgnetavat luo ei järgnetavat passiivi olevat järgnetud ei olevat järgnetud

Nominaalimuodot[muokkaa]

Infinitiivit
da-infinitiivi da-muoto des-muoto
järgneda järgnedes luo
ma-infinitiivi aktiivi passiivi
nominatiivi järgnema järgnetama luo
inessiivi järgnemas luo
elatiivi järgnemast luo
translatiivi järgnemaks luo
abessiivi järgnemata luo
Partisiipit
aktiivi passiivi
preesens järgnev luo järgnetav luo
perfekti järgnenud järgnetud