toga

Wikisanakirja
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Englanti[muokkaa]

Substantiivi[muokkaa]

toga (monikko togas)

  1. tooga

Espanja[muokkaa]

Substantiivi[muokkaa]

toga f. (monikko togas)

  1. tooga

Italia[muokkaa]

Substantiivi[muokkaa]

toga f. (monikko toghe)

  1. tooga
  2. tuomari

Kroaatti[muokkaa]

Pronomini[muokkaa]

toga

  1. (taivutusmuoto) maskuliinin genetiivi/akkusatiivi, neutrin genetiivi sanasta taj

Substantiivi[muokkaa]

toga f.

  1. tooga

Puola[muokkaa]

Substantiivi[muokkaa]

toga f.

  1. tooga

Ruotsi[muokkaa]

Substantiivi[muokkaa]

toga (1) (yks. määr. togan, mon. epämäär. togor, mon. määr. togorna)

  1. tooga

Serbia[muokkaa]

Pronomini[muokkaa]

toga

  1. (taivutusmuoto) maskuliinin genetiivi/akkusatiivi, neutrin genetiivi sanasta taj

Substantiivi[muokkaa]

tóga f. (kyrillinen: тога)

  1. tooga

Tšekki[muokkaa]

Substantiivi[muokkaa]

toga f.

  1. tooga