להיות

Wikisanakirja
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Heprea[muokkaa]

Verbi[muokkaa]

לִהְיוֹת

  1. olla

Taivutus[muokkaa]

לִהְיוֹת
בִּנְיָן: פָעֵל שׁרֶשׁ: היה
persoona הֹוֶה
preesens
עָבָר
perfekti
עָתִיד
futuuri
צִוּוּי
imperatiivi
אֲנִי (minä) הוֹוֶה
הוֹוָה
הָיִיתִי אֶהְיֶה
אַתָּה (sinä m.) הוֹוֶה הָיִיתָ תִּהְיֶה הֱיֵה
אַתְּ (sinä f.) הוֹוָה הָיִית תִּהְיִי הֲיִי
הוּא (hän m.) הוֹוֶה הָיָה יִהְיֶה
הִיא (hän f.) הוֹוָה הָיְתָה תִּהְיֶה
אֲנַחְנוּ (me) הוֹוִים
הוֹהֹת
הָיִינוּ נִהְיֶה
אַתֶּם (te m.) הוֹוִים הֱיִיתֶם תִּהְיוּ הֱיוּ
אַתֶן (te f.) הוֹהֹת הֱיִיתֶן תִּהְיֶינָה (הֲיֶינָה)
הֵם (he m.) הוֹוִים הָחוּ יִהְיוּ
הֵן (he f.) הוֹהֹת תִּהְיֶינָה