võtma

Kohteesta Wikisanakirja
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

Viro[muokkaa]

Verbi[muokkaa]

võtma (inf. võtta, yks. 1. võtan)

  1. ottaa
    Võtan riiulilt raamatu. – Otan hyllyltä kirjan.
    Võtab 70 senti tükist. – Ottaa 70 senttiä kappaleelta.
  2. Yhdysverbien osana
    tuld võtma – syttyä
    lahti võtma – avata
    ära võtma – ottaa pois; poistaa

Taivutus[muokkaa]

Taivutusmuotoja
ma-infinitiivi võtma
da-infinitiivi võtta
preesensin yksikön 3. persoona võtab
imperfektin yksikön 1. persoona võtsin
imperfektin yksikön 3. persoona võttis
imperatiivin yksikön 3. persoona võtku
v-partisiippi võttev
nud-partisiippi võtnud
preesensin passiivi võetakse
tud-partisiippi võetud

Liittyvät sanat[muokkaa]

Johdokset[muokkaa]
Yhdysverbit[muokkaa]

Aiheesta muualla[muokkaa]

  • võtma Eesti Keele Instituutin viro–suomi-sanakirjassa
  • võtma sanastossa "[PSV] Eesti keele põhisõnavara sõnastik"

Võro[muokkaa]

Verbi[muokkaa]

võtma (II inf võttaq, prees yks 1 võta)

  1. ottaa

Lähteet[muokkaa]

  • Võro-eesti synaraamat / Jüvä Sullõv. – Tarto : Võro instituut, 2002.
Verkkoversio: Synaraamat