garantierten

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

Saksa[muokkaa]

Verbi[muokkaa]

garantierten

  1. (taivutusmuoto) indikatiivin imperfektin monikon 1. persoonan muoto verbistä garantieren
  2. (taivutusmuoto) indikatiivin imperfektin monikon 3. persoonan muoto verbistä garantieren
  3. (taivutusmuoto) konjunktiivin imperfektin monikon 1. persoonan muoto verbistä garantieren
  4. (taivutusmuoto) konjunktiivin imperfektin monikon 3. persoonan muoto verbistä garantieren
  5. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin vahva akkusatiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  6. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin vahva genetiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  7. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko akkusatiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  8. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko datiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  9. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko genetiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  10. (taivutusmuoto) yksikön feminiinin heikko datiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  11. (taivutusmuoto) yksikön feminiinin heikko genetiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  12. (taivutusmuoto) yksikön neutrin vahva genetiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  13. (taivutusmuoto) yksikön neutrin heikko datiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  14. (taivutusmuoto) yksikön neutrin heikko genetiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  15. (taivutusmuoto) monikon vahva datiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  16. (taivutusmuoto) monikon heikko nominatiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  17. (taivutusmuoto) monikon heikko akkusatiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  18. (taivutusmuoto) monikon heikko datiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)
  19. (taivutusmuoto) monikon heikko genetiivimuoto sanasta garantiert (joka on partisiipin perfekti sanasta garantieren)