enthüllten

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun

Saksa[muokkaa]

Verbi[muokkaa]

enthüllten

  1. (taivutusmuoto) indikatiivin imperfektin monikon 1. persoonan muoto verbistä enthüllen
  2. (taivutusmuoto) indikatiivin imperfektin monikon 3. persoonan muoto verbistä enthüllen
  3. (taivutusmuoto) konjunktiivin imperfektin monikon 1. persoonan muoto verbistä enthüllen
  4. (taivutusmuoto) konjunktiivin imperfektin monikon 3. persoonan muoto verbistä enthüllen
  5. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin vahva akkusatiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  6. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin vahva genetiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  7. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko akkusatiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  8. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko datiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  9. (taivutusmuoto) yksikön maskuliinin heikko genetiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  10. (taivutusmuoto) yksikön feminiinin heikko datiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  11. (taivutusmuoto) yksikön feminiinin heikko genetiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  12. (taivutusmuoto) yksikön neutrin vahva genetiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  13. (taivutusmuoto) yksikön neutrin heikko datiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  14. (taivutusmuoto) yksikön neutrin heikko genetiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  15. (taivutusmuoto) monikon vahva datiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  16. (taivutusmuoto) monikon heikko nominatiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  17. (taivutusmuoto) monikon heikko akkusatiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  18. (taivutusmuoto) monikon heikko datiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)
  19. (taivutusmuoto) monikon heikko genetiivimuoto sanasta enthüllt (joka on partisiipin perfekti sanasta enthüllen)