Liite:Verbitaivutus/viro/põletama

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun


Attention niels epting.svg Tämän sana-artikkelin tietojen paikkaansapitävyys on kyseenalaistettu, ja artikkeli tarvitsee tarkistamista.

Artikkelin keskustelusivulla voi keskustella epäselvyyksistä.

Persoonamuodot[muokkaa]

Indikatiivi
preesens perfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma põletan luo ei põleta luo mina/ma olen põletanud luo ei ole põletanud
pole põletanud
sina/sa põletad luo sina/sa oled põletanud
tema/ta põletab luo tema/ta on põletanud
meie/me põletame luo meie/me oleme põletanud
teie/te põletate luo teie/te olete põletanud
nemad/nad põletavad luo nemad/nad on põletanud
passiivi põletatakse luo ei põletata luo passiivi on põletatud luo ei ole põletatud
pole põletatud
imperfekti pluskvamperfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma põletasin luo ei põletanud mina/ma olin põletanud ei olnud põletanud
polnud põletanud
sina/sa põletasid luo sina/sa olid põletanud
tema/ta põletas luo tema/ta oli põletanud
meie/me põletasime luo meie/me olime põletanud
teie/te põletasite luo teie/te olite põletanud
nemad/nad põletasid nemad/nad olid põletanud
passiivi põletati luo ei põletatud passiivi oli põletatud ei olnud põletatud
polnud põletatud
Konditionaali
preesens perfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma põletaksin luo ei põletaks mina/ma oleksin põletanud ei oleks põletanud
poleks põletanud
sina/sa põletaksid luo sina/sa oleksid põletanud
tema/ta põletaks luo tema/ta oleks põletanud
meie/me põletaksime luo meie/me oleksime põletanud
teie/te põletaksite luo teie/te oleksite põletanud
nemad/nad põletaksid nemad/nad oleksid põletanud
passiivi põletataks luo ei põletataks passiivi oleks põletatud ei oleks põletatud
poleks põletatud
Imperatiivi
preesens
persoona myönteinen kielteinen
mina/ma
sina/sa põleta ära põleta
tema/ta põletagu luo ärgu põletagu
meie/me põletagem luo ärgem põletagem
teie/te põletage luo ärge põletage
nemad/nad põletagu ärgu põletagu
passiivi põletatagu luo ärgu põletatagu
Kvotatiivi
preesens perfekti
pääluokka myönteinen kielteinen pääluokka myönteinen kielteinen
aktiivi põletavat luo ei põletavat aktiivi olevat põletanud ei olevat põletanud
passiivi põletatavat luo ei põletatavat passiivi olevat põletatud ei olevat põletatud

Nominaalimuodot[muokkaa]

Infinitiivit
da-infinitiivi da-muoto des-muoto
põletada põletades luo
ma-infinitiivi aktiivi passiivi
nominatiivi põletama põletatama luo
inessiivi põletamas luo
elatiivi põletamast luo
translatiivi põletamaks luo
abessiivi põletamata luo
Partisiipit
aktiivi passiivi
preesens põletav luo põletatav luo
perfekti põletanud põletatud