Liite:Verbitaivutus/viro/kirjutama

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun


Attention niels epting.svg Tämän sana-artikkelin tietojen paikkaansapitävyys on kyseenalaistettu, ja artikkeli tarvitsee tarkistamista.

Artikkelin keskustelusivulla voi keskustella epäselvyyksistä.

Persoonamuodot[muokkaa]

Indikatiivi
preesens perfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma kirjutan ei kirjuta mina/ma olen kirjutanud luo ei ole kirjutanud
pole kirjutanud
sina/sa kirjutad sina/sa oled kirjutanud
tema/ta kirjutab tema/ta on kirjutanud
meie/me kirjutame meie/me oleme kirjutanud
teie/te kirjutate teie/te olete kirjutanud
nemad/nad kirjutavad nemad/nad on kirjutanud
passiivi kirjutatakse ei kirjutata passiivi on kirjutatud luo ei ole kirjutatud
pole kirjutatud
imperfekti pluskvamperfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma kirjutasin ei kirjutanud mina/ma olin kirjutanud ei olnud kirjutanud
polnud kirjutanud
sina/sa kirjutasid sina/sa olid kirjutanud
tema/ta kirjutas tema/ta oli kirjutanud
meie/me kirjutasime meie/me olime kirjutanud
teie/te kirjutasite teie/te olite kirjutanud
nemad/nad kirjutasid nemad/nad olid kirjutanud
passiivi kirjutati ei kirjutatud passiivi oli kirjutatud ei olnud kirjutatud
polnud kirjutatud
Konditionaali
preesens perfekti
persoona myönteinen kielteinen persoona myönteinen kielteinen
mina/ma kirjutaksin ei kirjutaks mina/ma oleksin kirjutanud ei oleks kirjutanud
poleks kirjutanud
sina/sa kirjutaksid sina/sa oleksid kirjutanud
tema/ta kirjutaks tema/ta oleks kirjutanud
meie/me kirjutaksime meie/me oleksime kirjutanud
teie/te kirjutaksite teie/te oleksite kirjutanud
nemad/nad kirjutaksid nemad/nad oleksid kirjutanud
passiivi kirjutataks ei kirjutataks passiivi oleks kirjutatud ei oleks kirjutatud
poleks kirjutatud
Imperatiivi
preesens
persoona myönteinen kielteinen
mina/ma
sina/sa kirjuta ära kirjuta
tema/ta kirjutagu ärgu kirjutagu
meie/me kirjutagem ärgem kirjutagem
teie/te kirjutage ärge kirjutage
nemad/nad kirjutagu ärgu kirjutagu
passiivi kirjutatagu ärgu kirjutatagu
Kvotatiivi
preesens perfekti
pääluokka myönteinen kielteinen pääluokka myönteinen kielteinen
aktiivi kirjutavat ei kirjutavat aktiivi olevat kirjutanud ei olevat kirjutanud
passiivi kirjutatavat ei kirjutatavat passiivi olevat kirjutatud ei olevat kirjutatud

Nominaalimuodot[muokkaa]

Infinitiivit
da-infinitiivi da-muoto des-muoto
kirjutada kirjutades luo
ma-infinitiivi aktiivi passiivi
nominatiivi kirjutama kirjutatama luo
inessiivi kirjutamas luo
elatiivi kirjutamast luo
translatiivi kirjutamaks luo
abessiivi kirjutamata luo
Partisiipit
aktiivi passiivi
preesens kirjutav luo kirjutatav luo
perfekti kirjutanud kirjutatud