Siirry sisältöön

Liite:Verbitaivutus/hollanti/nemen

Wikisanakirjasta
Nominaalimuodot
infinitiivi nemen
partisiipin preesens nemend
partisiipin perfekti genomen
apuverbi hebben
Persoonamuodot
indikatiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. neem nemen 1. nam namen 1. heb genomen hebben genomen 1. had genomen hadden genomen
2. neemt nemen 2. nam namen 2. hebt genomen hebben genomen 2. had genomen hadden genomen
3. neemt nemen 3. nam namen 3. heeft genomen hebben genomen 3. had genomen hadden genomen
konjunktiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. neme nemen 1. name namen 1. hebbe genomen hebben genomen 1. hadde genomen hadden genomen
2. neme nemen 2. name namen 2. hebbe genomen hebben genomen 2. hadde genomen hadden genomen
3. neme nemen 3. name namen 3. hebbe genomen hebben genomen 3. hadde genomen hadden genomen
imperatiivi
pers. yks. mon.
2. neem neemt