Liite:Verbitaivutus/hollanti/komen

Wikisanakirjasta
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Nominaalimuodot
infinitiivi komen
partisiipin preesens komend
partisiipin perfekti gekomen
apuverbi zijn
Persoonamuodot
indikatiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. kom komen 1. kwam kwamen 1. ben gekomen zijn gekomen 1. was gekomen waren gekomen
2. komt komen 2. kwam kwamen 2. bent gekomen zijn gekomen 2. was gekomen waren gekomen
3. komt komen 3. kwam kwamen 3. is gekomen zijn gekomen 3. was gekomen waren gekomen
konjunktiivi
preesens imperfekti perfekti pluskvamperfekti
pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon. pers. yks. mon.
1. kome komen 1. kwame kwamen 1. zij gekomen zijn gekomen 1. ware gekomen waren gekomen
2. kome komen 2. kwame kwamen 2. zij gekomen zijn gekomen 2. ware gekomen waren gekomen
3. kome komen 3. kwame kwamen 3. zij gekomen zijn gekomen 3. ware gekomen waren gekomen
imperatiivi
pers. yks. mon.
2. kom komt